Droniada 2016

Dnia 18 czerwca 2016 r. w Aeroklubie Krakowskim w Pobiedniku Wielkim odbył się konkurs dla zespołów uczelni wyższych DRONIADA 2016 zorganizowany przez Fundację Instytut Mikromakro. Zadaniem startujących drużyn było odszukanie jednej z trzech zaginionych osób (skoczka spadochronowego, babci, wnuczka) oraz należącego do niej przedmiotu. Zespół losuje kogo ma szukać na 30 minut przed startem, a następnie w ciągu 15 minut ma wykonać zadanie. Wynik poszukiwań należy nanieść na mapę, z którą do akcji mogliby wkroczyć ratownicy. Wygrywa ten zespół, który jak najszybciej i jak najdokładniej wykona w pełni zadanie, zdobywając największą liczbę punktów.

Tak trudnego zadania podjęło się 10 zespołów, ale tylko nielicznym to się udało. Zespół High Flyers wystartował w zawodach w składzie: Wojciech Dudzik, Wojciech Grabowski, Zbigniew Gorol, Łukasz Ryczko, Adam Sikora i Michał Witas.

Pragniemy podziękować firmie Custom Copters za nieocenione wsparcie logistyczne i sprzętowe podczas tego przedsięwzięcia.

Karol Jabłoński  ::  2016-06-23 17:32:14

Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności, Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny