Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie

W związku ze zgłoszonymi propozycjami zmian w statucie High Flyers, Zarząd Koła zwołuje Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Odbędzie się ono dnia 15 marca 2016 o godzinie 18:00 w Auli C (Niebieskiej) wydziału AEiI Politechniki Śląskiej.
Serdecznie zapraszam wszystkich członków koła: członków wspierających, zwyczajnych oraz honorowych.

Karol Jabłoński  ::  2016-02-28 22:50:37

Grudzień

Grudzień 2015 roku zapisał się w historii naszego kraju pod znakiem licznych zgromadzeń, zebrań i wieców. Atmosfera ta udzieliła się nie tylko entuzjastom bronienia lub obalania rozmaitych systemów politycznych, ale także wielbicielom bezzałogowych obiektów latających. Tym razem w jednym miesiącu miały miejsce aż dwa największe wydarzenia zbiorcze z kalendarza High Flyers. Pierwszym z nich, 3 grudnia, było Walne Zgromadzenie -najwyższa władza w Kole Naukowym składająca się z jego wszystkich członków. Jest ono zwoływane co najmniej raz do roku, a w trakcie obrad podsumowywany jest rok działalności, powoływany jest nowy Zarząd i podejmowane są strategiczne decyzje dla HF. W tym roku akademickim przywództwo w kole objęli Michał Witas, Paulina Kapała oraz Artur Balsam. Drugim, tym razem mniej oficjalnym wydarzeniem była Wigilia High Flyers. 21 grudnia w sali bankietowej Centrum Kultury Studenckiej ‘Mrowisko’ znów rozgorzały zażarte dyskusje w kwestii wirników, kątów natarcia i lądowań awaryjnych, a wszystko przy akompaniamencie barszczu chlupoczącego w talerzach i chrupania orzełkowo-lotniczych ciastek (pozostałe potrawy niestety nie wydawały odgłosów użytecznych literacko).

Pragniemy także zapewnić, że podczas naszych spotkań nie ucierpiał żaden ustrój, prezes, dron (może odrobinkę) lub akt prawny, a atmosfera jak zwykle była rodzinna.

Karol Jabłoński  ::  2016-01-08 21:53:56

Cyberiada

Jak wszyscy doskonale wiedzą, niedawno w stolicy odbyło się bardzo ważne exposé. Mimo tego prawdopodobnie należałoby przybliżyć temat z naszej perspektywy. Otóż okazję do swojego exposé, lub inaczej (porzucając język Moliera, Honoré de Balzac’a czy Jean-Claude Van Damme’a*) przedstawienia miało High Flyers podczas tegorocznej Cyberiady. Dnia 13 i 14 listopada 2015 roku, zespół w składzie Adam Sikora, Marek Nalepa, Michał Witas, Artur Balsam i Zbigniew Gorol, odbył delegację do Warszawy, a konkretnie do Muzeum Techniki i Przemysłu, gdzie impreza miała miejsce. Po heroicznej i nierównej walce z warszawskim ruchem ulicznym oraz odbyciu wstępnego nocnego rekonesansu w potencjalnie niebezpiecznym terenie ekipa mogła przystąpić do reprezentowania koła. Ich zadanie, prócz przechadzania się między zwiedzającymi i zaspakajania ich nieokiełznanej ciekawości, polegało na wykonywaniu lotów pokazowych naszych platform o każdej pełnej godzinie. Wielowirnikowce (uprzednio naprawione, oblatane, zepsute, znowu naprawione, oblatane i sprawdzone) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy pokaz był wyczekiwany i oglądany przez grupę przynajmniej 50 osób. Piloci mogli dać pokaz swoich możliwości w operowaniu UAV na niewielkiej przestrzeni, za co byli nagradzani gromkimi brawami. Wszystko przebiegło bez poważniejszych problemów, a te drobne, były błyskawicznie usuwane przez obsługę naziemną. Impreza była również okazją, by przyjrzeć się nowinkom technologicznym innych wystawców. Udało nam się również spotkać kolegów z Krakowa z zespołu Aero Team ILK AGH.

*to chyba niestety Belg, nie Francuz… no trudno

Karol Jabłoński  ::  2016-01-08 21:53:19

Ostatnie wydarzenia

Ludzie nie mogą spać z różnych powodów. Jeśli ktoś akurat jest na studiach, to zazwyczaj dlatego, że się uczy lub pi... pisze pracę jakąś. Czasem zdarzają się jednak także inne przyczyny. Gdzieś pomiędzy 17 a 18 października czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy mogła być na przykład Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Już po raz dziesiąty zamiast wiercić się w łóżku można było poszerzyć swoje horyzonty będąc świadkiem licznych eksperymentów, wystaw i pokazów. Oczywiście wśród wyżej wymienionych nie mogło zabraknąć pokazów platform latających. High Flyers jak zwykle nie oparło się pokusie zaprezentowania swoich projektów szerszej publiczności. Podobnie zresztą jak dwa dni później - 19 października miała bowiem miejsce Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości, na której także już od lat HF ma swoje miejsce.

Karol Jabłoński  ::  2015-10-21 01:13:20

HF w Forbot

Serwis Forbot od jakiegoś czasu zamieszcza artykuły opisujące organizacje związane z robotyką, mechaniką i elektroniką do których warto przystąpić. Pośród nich znalazło się MKN High Flyers. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

Karol Jabłoński  ::  2015-10-19 16:56:07« Poprzednia 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Następna » (wszystkich stron: 30)
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności, Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny