Cyberiada

Jak wszyscy doskonale wiedzą, niedawno w stolicy odbyło się bardzo ważne exposé. Mimo tego prawdopodobnie należałoby przybliżyć temat z naszej perspektywy. Otóż okazję do swojego exposé, lub inaczej (porzucając język Moliera, Honoré de Balzac’a czy Jean-Claude Van Damme’a*) przedstawienia miało High Flyers podczas tegorocznej Cyberiady. Dnia 13 i 14 listopada 2015 roku, zespół w składzie Adam Sikora, Marek Nalepa, Michał Witas, Artur Balsam i Zbigniew Gorol, odbył delegację do Warszawy, a konkretnie do Muzeum Techniki i Przemysłu, gdzie impreza miała miejsce. Po heroicznej i nierównej walce z warszawskim ruchem ulicznym oraz odbyciu wstępnego nocnego rekonesansu w potencjalnie niebezpiecznym terenie ekipa mogła przystąpić do reprezentowania koła. Ich zadanie, prócz przechadzania się między zwiedzającymi i zaspakajania ich nieokiełznanej ciekawości, polegało na wykonywaniu lotów pokazowych naszych platform o każdej pełnej godzinie. Wielowirnikowce (uprzednio naprawione, oblatane, zepsute, znowu naprawione, oblatane i sprawdzone) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy pokaz był wyczekiwany i oglądany przez grupę przynajmniej 50 osób. Piloci mogli dać pokaz swoich możliwości w operowaniu UAV na niewielkiej przestrzeni, za co byli nagradzani gromkimi brawami. Wszystko przebiegło bez poważniejszych problemów, a te drobne, były błyskawicznie usuwane przez obsługę naziemną. Impreza była również okazją, by przyjrzeć się nowinkom technologicznym innych wystawców. Udało nam się również spotkać kolegów z Krakowa z zespołu Aero Team ILK AGH.

*to chyba niestety Belg, nie Francuz… no trudno

Karol Jabłoński  ::  2016-01-08 21:53:19

Ostatnie wydarzenia

Ludzie nie mogą spać z różnych powodów. Jeśli ktoś akurat jest na studiach, to zazwyczaj dlatego, że się uczy lub pi... pisze pracę jakąś. Czasem zdarzają się jednak także inne przyczyny. Gdzieś pomiędzy 17 a 18 października czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy mogła być na przykład Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Już po raz dziesiąty zamiast wiercić się w łóżku można było poszerzyć swoje horyzonty będąc świadkiem licznych eksperymentów, wystaw i pokazów. Oczywiście wśród wyżej wymienionych nie mogło zabraknąć pokazów platform latających. High Flyers jak zwykle nie oparło się pokusie zaprezentowania swoich projektów szerszej publiczności. Podobnie zresztą jak dwa dni później - 19 października miała bowiem miejsce Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości, na której także już od lat HF ma swoje miejsce.

Karol Jabłoński  ::  2015-10-21 01:13:20

HF w Forbot

Serwis Forbot od jakiegoś czasu zamieszcza artykuły opisujące organizacje związane z robotyką, mechaniką i elektroniką do których warto przystąpić. Pośród nich znalazło się MKN High Flyers. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

Karol Jabłoński  ::  2015-10-19 16:56:07

MIWL 2015

Mrok spowił niebo nad Bezmechową. Porywisty wiatr miotał bezsilnymi, przemokniętymi dronami panicznie próbującymi zachować sterowność. Pośród tego pandemonium jedyną oznaką stabilności był zielony punkt na nieboskłonie. Sześć wirników bezlitośnie siekało i mieliło ciężkie, ołowiane krople deszczu, za nic sobie mając chaotyczne podmuchy wiatru. HF-Y6 brnął pośród burz nie znając zwątpienia, ni trwogi. Jego cel był jasny: odnieść zwycięstwo na tegorocznych Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatach Lotniczych. Maszyna pilotowana przez Zbigniewa Gorola, która już pokazała co potrafi podczas IMAV 2014, wykonała wszystkie zadania przewidziane przez organizatorów, tym samym wyprzedzając w punktacji drużyny z AGH oraz Politechniki Warszawskiej i plasując się na najwyższym miejscu podium. Drużyna w składzie Krzysztof Płatek, Mateusz Ignalski, Marek Nalepa, Zbigniew Gorol i Paulina Kapała po dwóch dniach wypełnionych wiedzą lotną oraz bezzałogową powróciła do bazy macierzystej wzbogacając kolekcję High Flyers o kolejne trofeum!

Karol Jabłoński  ::  2015-10-19 16:52:19

Konferencja MMAR

Zaprzestanie działalności misyjnej było sprzeniewierzeniem jednego z podstawowych celów istnienia High Flyers, nie ustajemy więc w szerzeniu wiedzy o bezzałogowych obiektach latających. Kolejnym celem naszej indoktrynacji stanie się 20th International Conference on Methods and Models in Automation and Robotics odbywająca się w dniach 24-27 sierpnia w Międzyzdrojach. Krzysztof Płatek, Zbigniew Gorol i Adam Sikora zaprezentują artykuł pt. Application of Computer Aided Tools and Methods for Unmanned Cargo Aircraft Design przygotowany przez Romana Czybę, Michała Hecela, Karola Jabłońskiego, Marcina Lemanowicza oraz Krzysztofa Płatka.

Udział w konferencji jest ostatnim elementem naszego projektu „Wielokryterialna optymalizacja zdolności operacyjnych bezzałogowych obiektów latających” realizowanego w ramach programu „Generacja Przyszłości”.

Karol Jabłoński  ::  2015-09-10 18:23:19« Poprzednia 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna » (wszystkich stron: 33)
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności, Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny